• ÖZEL AMAÇLI LAVAŞLIK UN

    Her Çeşit Pide-Lavaş Yapımında Ve Unlu mamullerde kullanılır.   Her çeşit pide –lavaş..
  • EKMEKLİK KEPEK

    Esmer diyet ekmeği gibi ekmek ve unlu mamuller yapımında kullanır.   Kepekli ekmek imalatı için..
  • PİMAR LÜX EKMEKLİK UN

    Hamburger, tost ve sandviç ekmeği imalatında kullanılır.   Yüksek su kaldırma sayesinde en fazla..

BUĞDAYIN TARİHİ

Tarih boyunca medeniyetin gelişmesinde rol oynamış en önemli tarım ürünü buğdaydır. İnsan gıdası olarak diğer ürünlere kıyasla daima birinci derecede tarımı yapılan, olmadığı veya üretimi düştüğü yıllar insanlığın açlıkla yüz yüze geldiği bir ürün olarak hep vardır. İran, Irak, Türkiye, Suriye, Lübnan ve Filistin’i kapsayan yay biçimindeki bölge başta buğday ve arpa olmak üzere pek çok tahılın yabani atalarının gen merkezidir.

İnsanoğlu önceleri bu iki tahılı doğadan toplarken, zaman geçtikçe kendileri ekip biçmeye, tarımını yapmaya başladılar. İnsanoğlu buğday gibi hayati tarım ürünleri nedeniyle..

EKMEĞİN TARİHİ

Ekmek İnsanoğlunun, tarih boyu üç yüz altmış beş gün, üç öğün bıkmadan, usanmadan, severek tükettiği yegane gıda maddesi ekmektir.

Kısacası, her gün soframızı süsleyen, millet olarak, dünyanın neresinde olursak olalım, onsuz yapamadığımız ekmeğin tarihçesi, çok eskilere, buğdayın insanın yaşamına girdiği ilk dönemlere dayanır. Milattan Önce 9000-5500 yıllarını kapsayan dönem Neolitik Çağ adı da verilen Cilalı Taş Devri, tarımın ilk adımlarının atıldığı dönemdir.

EKMEĞİN ÖNEMİ

Ülkelerin gelişmişlik düzeyine ve bireylerin sosyo-ekonomik yapısına bağlı olarak tüketilen ekmek miktarı değişiklik gösterse de günlük alınan enerjinin önemli bir bölümü ekmekten sağlanmaktadır.

Ekmek, Türk halkının temel besinidir. Özellikle yaz aylarında tarım ve inşaat işlerinde çalışanlar pişmiş yemek yerine ekmek-meyve, ekmek-sebze, ekmek-peynir gibi yiyeceklerle bir-iki öğünü geçiştirirler.

Aynı şekilde yemek pişirme imkânı olmayanların bir iki öğününü ekmek-peynir, ekmek-zeytin, ekmek-helva, ekmek-et ürünleri, ekmek-yumurta gibi karışımlar oluşturur.

BUĞDAYIN TARİHİ
BUĞDAYIN TARİHİ
EKMEĞİN TARİHİ
EKMEĞİN TARİHİ
EKMEĞİN ÖNEMİ
EKMEĞİN ÖNEMİ

İNEKLERİN VİTAMİNLERE İHTİYACI VARDIR

İneklerin, buzağıların, danaların büyüme, verim ve üreme için vitaminlere ihtiyacı vardır. İnekler vitaminleri yemleriyle aldıkları gibi, B grubu vitaminleri..

İNEKLERİN PERFORMANSINI GELİŞTİREN 10 ÖNEMLİ ADIM

1. Kaba Yem Kalitesi: Bir ineğin tüketebileceği yem miktarını doğrudan kaba yemin kalitesi belirler. Tıkayıcı selüloz yemden artarsa yem alımı azalır. Yem..

PİMAR UN ve YEM

Değerli kurucularımızın 1973 yılında yaptıkları girişim sonucu bölgenin ilk modern un üretim tesisinin temelleri atılmış olup, 120 ton/gün kapasite ile üretime başlanmıştır. İlerleyen zamanlarda artan tüketim ihtiyaçlarına cevap verebilmek için Malatya-Yeşilyurt ilçesinde bugünkü tesisimizin temelleri atılmış ve 1986 yılında, 24.000 m² alan üzerine kurulu 250 ton/gün kapasiteli yeni tesisimizde üretime başlanmıştır. Müşterilerine kaliteli hizmet ve ürün sunmayı ilke edinen firmamız zaman içerisinde teknolojik gelişmeleri takip ederek, gerekli modernizasyonları tamamlayarak 400 ton/gün kapasitesi ve PİMAR UN markası ile üretime devam etmektedir.
 
1991 yılında 300 ton/gün üretim kapasiteli bölgenin ilk özel yem fabrikası kurularak, yüksek protein ve enerji içerikli büyük ve küçükbaş hayvan yemleri ile bir çığır açılmış ve  PİMAR YEM markası ile hayvancılık sektörüne hizmet verilmeye başlanmıştır. Zaman içerisinde teknoloji de yaşanan  yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip ederek modernizasyon çalışmalarıyla 750 ton/gün üretim kapasitesine ulaşan yem fabrikamız pelet, granül ve toz yem çeşitlerinin yanında yapmış olduğu saha çalışmalarıyla; tanınan ve aranan bir marka olma özelliğini kazanmıştır.
 
1994 yılında özelleştirme kapsamında EBK Malatya Et Entegre tesisini bünyemize  katarak kırmızı et sektörüne giriş yapılmış, MALET markasıyla bu sektörde üretici ile tüketici arasında güvenilir köprü olma rolü üstlenilmiştir.
2001 yılında LPG sektöründe bölgenin saygın firmalarından olan Oralgaz A.Ş. ni bünyesine katarak enerji sektöründe faaliyete başlanmış ve 2006 yılından itibaren QGAS markasıyla ulusal olarak faaliyetlerine devam etmektedir. 
2010 yılında VTM Akaryakıt A.Ş.’ni kurarak QPLUS markasıyla ulusal pazarda akaryakıt dağıtım  faaliyetine başlamıştır
 
Bugün ikinci kuşak yönetiminde 20.000 ton kapasiteli stoklama imkanı, yurtiçi ve yurtdışında 1000’in üzerinde Un ve Yem bayisi, yüzlerce et üreticisi, 200’e yakın LPG ve  akaryakıt bayisi, kendilerini sürekli yenileyen ve gelişime açık yüzlerce çalışanı, müşteri ve tedarikçileriyle oluşturduğu ekip ruhu ve çok çeşitli ürün yelpazesi ile üretimdeki sosyal sorumluluk anlayışını en üst düzeyde tutarak, kalite standartlarını sürekli yükselterek, yoğun rekabet ortamında ilkeli ve dürüst üretici vasfını koruyarak; güven duyulan bir marka, öncü bir firma olmanın,Türkiye ekonomisine katma değer sağlamanın haklı gururunu yaşarken;
 
Kuruluşumuzun 50. Yılı olan 2023 yılında; sektörlerimizde Türkiye'nin  en iyi ilk on markaları arasına girerek, global ölçekte bir firma olma hedefimize emin adımlarla ve sizlerle yürüyoruz.
 
MİSYONUMUZ:
Dünya pazarında Türkiye un ve yem sektörünü temsil eden bir kuruluş olarak; müşteri beklentilerini tam olarak karşılayan ürünler ve hizmetler üretmek.
 
VİZYONUMUZ:
 
Un ve Yem sektöründe yüksek müşteri memnuniyeti ile çözüm odaklı üretim ve hizmet anlayışını benimsemiş; sağlıklı ve güvenilir ürünleri güvenle pazara sunan, lider bir dünya markası olmak.
 
DEĞERLERİMİZ:
Kurumsal dürüstlüğü daima önde tutmak.
Çalışanlarımıza ve onların sorun çözme becerisine duyarlı olmak.
Gelişimi yakından takip etmek ve sürekli değişmek.
Mükemmel hizmet sloganıyla müşteri memnuniyeti sağlamak.
Ekip ve takın çalışmasına önem vermek.
 
ŞİRKET STRATEJİSİ: 
Sürdürülebilir olmak: Türkiye’de ve Uluslararası pazarda, verimli ve karlı faaliyet alanı geliştirmek ve katma değerli büyümek.
Çözüm odaklı olmak: Yüksek teknolojili mühendislik ile sektörün ihtiyaçlarına esnek çözümler sunmak, zaman ve verim kaybını minimize etmek.
Kaliteli Olmak: Paydaşlarımızın beklentilerini iyi analiz ederek, rekabeti üst seviyeye çekmek ve teknolojik ürünler üretmek.
 
ÜSTÜN KALİTE ANLAYIŞI:
Vizyonumuz doğrultusunda teknolojik yenilikleri destekleyerek; müşterimizin, çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin ve paydaşlarımızın bağlılığını artırmak temel ilkemizdir. Bu kapsamda müşterilerimizin beklentilerini de aşan ürünler ve hizmetler üretmek için:
Müşteri beklentilerini ve şartlarını tam olarak karşılayacağız.
Yasal şartlar dahil kalite Yönetim Sistem şartlarını eksiksiz olarak yerine getireceğiz.
Kalite Yönetim Sistemimizin etkinliğini sürekli iyileştireceğiz.
Çalışanlarımızın bilgi, beceri ve kişisel gelişimlerini artıracağız.
Süreçlerimizi geliştirerek kaynaklarımızın verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayacağız.
Tedarik zincirimizin bir parçası olarak tüm tedarikçilerimiz ile ortak hedefler doğrultusunda işbirliği içinde çalışacağız.